Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Zazwyczaj - jeÂśli ktoÂś jest dobrym prezenterem - jest zÂłym reporterem (i na odwrĂłt). Tak jest w przypadku G. Kajdanowicza i wielu innych z TVN24. G. Kajdanowicz na Âświetne materiaÂły - moim zdaniem najlepsze, a jako prowadzÂący jest jako - tako (choĂŚ wolĂŞ Go od K. Durczoka). Czy wyobraÂżacie sobie JustynĂŞ w roli reporterki? To do niej totalnie nie pasuje.

RzeczywiÂście przywitanie: "Dobry wieczĂłr - Kamil Durczok - minĂŞÂła 19. - zaczynamy Fakty" jest wybitnym nieporozumieniem. K. Durczok powinien sprawdziĂŚ siĂŞ jako reporter.

Tak jak powiedziaÂłeÂś Fakty to program z historiÂą i tradycjÂą i z obecnym "duchem Tomasza Lisa".
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

cfc_champion pisze:Justyna jest chyba chora - na to wyglÂąda. Nie ma jej i w M24 i w "Faktach", a szkoda bo jest mojÂą ulubionÂą dziennikarkÂą.

WyobraÂź sobie, Âże moÂże chciaÂła wyjechaĂŚ z cĂłrkÂą na ferie. :twisted: Nie wpadÂło ci do gÂłowy to, Âże nie kaÂżdy ma ochotĂŞ bez przerwy siedzieĂŚ w pracy? :twisted:

RzeczywiÂście przywitanie: "Dobry wieczĂłr - Kamil Durczok - minĂŞÂła 19. - zaczynamy Fakty" jest wybitnym nieporozumieniem.

A¿ tak bardzo wam to ci¹¿y? :shock: Myœlicie, ¿e widzowie zwracaj¹ na to uwagê? :hmm: Niech siê ka¿dy wita jak chce.
K. Durczok powinien sprawdziĂŚ siĂŞ jako reporter.

Nie Âżartuj. :lol2:
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Marcin pisze:
cfc_champion pisze:Justyna jest chyba chora - na to wyglÂąda. Nie ma jej i w M24 i w "Faktach", a szkoda bo jest mojÂą ulubionÂą dziennikarkÂą.

WyobraÂź sobie, Âże moÂże chciaÂła wyjechaĂŚ z cĂłrkÂą na ferie. :twisted: Nie wpadÂło ci do gÂłowy to, Âże nie kaÂżdy ma ochotĂŞ bez przerwy siedzieĂŚ w pracy? :twisted:

RzeczywiÂście przywitanie: "Dobry wieczĂłr - Kamil Durczok - minĂŞÂła 19. - zaczynamy Fakty" jest wybitnym nieporozumieniem.

A¿ tak bardzo wam to ci¹¿y? :shock: Myœlicie, ¿e widzowie zwracaj¹ na to uwagê? :hmm: Niech siê ka¿dy wita jak chce.
K. Durczok powinien sprawdziĂŚ siĂŞ jako reporter.

Nie Âżartuj. :lol2:
Owszem - byĂŚ moÂże wyjechaÂła na ferie, ale ja uÂżyÂłem sÂłowa prawdopodobieĂąstwa - "chyba".

Co do powitania, to rzeczywiÂście nie wszyscy na to zwracajÂą uwagĂŞ, ale taki program jak "Fakty" powinien byĂŚ dopiĂŞty na ostatni guzik, a u Durczoka ostatni guzik jest rozpiĂŞty. Poza tym istnieje zamkniĂŞta grupa - tak jak my, ktĂłrej przeszkadzajÂą takie drobne detale (nie mĂłwiĂŞ, Âże wszystkim).

Co miaÂło oznaczaĂŚ - "Nie Âżartuj. :lol2:"? Potwierdzenie, czy zaprzeczenie mojej sugestii?
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

A mi siĂŞ to powitanie Durczoka podoba :P
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Faktomaniak »

Marcinie powitanie w Faktach jest niezwykle istotne !!!


MoÂże w Wiadomosciach (czy w skrajnych przypadkach w Wydarzeniach) - nie przywiÂązuje sie do tego wagi ale we flagowym programie TVN - u , powinno sie dbaĂŚ o takie detale .

( Za czasów Tomka Lisa o ka¿dy detal sie dba³o i to siê docenia, tak¿e po latach - pó¿niej kazda próba ingerencji jest niepotrzebna i próbuje burzyÌ rzecz ,
ktĂłra nie powinna byc zmieniana )

Dla mnie jest to niezwykle istotne bo Durczok niec powinnien zmieniac tak charakterystycznego i rozpoznawalnego powitania FaktĂłw.

Tego powitania uczyÂł sie przeciez Durczok !!!
Przed przejÂściem do Faktow w spotach przed debiutem Durczoka ( w kwietniu ub. r ) - mogliÂśmy usÂłyszeĂŚ :
Kamil Durczok - Fakty - witam paĂąstwa .

Czy nie moÂżna tego przeniesĂŚ ze spotĂłw do FaktĂłw !!!


CechÂą charakterystyczna oprĂłcz powitania jest takÂże poÂżegnanie.
Durczok w ogĂłle nie przywiÂązuje do tego jakiegoÂś wiĂŞkszego wkÂładu .
Nawet Kajdanowicz i Marciniak dodajÂą coÂś od siebie.
Nie mówi¹c o Justynie , która jest w puentowaniu materia³ów przewa¿nie Tomka Sianeckiego i nie tylko Tomka - wrêcz fenomenalna !!!

U Kamila Durczoka jest mniej - wiĂŞcej tak - "To wszystko co przygotowaliÂśmy dla paĂąstwa , zapraszam na KropkĂŞ nad i do TVN 24, miÂłego wieczoru do zobaczenia ".

ÂŻadnej inwencji - zero wysiÂłku i ze strony Durczoka !!

Czy to sie zmieni ???
NOWA ERA W TVN
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Faktomaniak pisze:U Kamila Durczoka jest mniej - wiĂŞcej tak - "To wszystko co przygotowaliÂśmy dla paĂąstwa , zapraszam na KropkĂŞ nad i do TVN 24, miÂłego wieczoru do zobaczenia ".
Nie, u niego jest "ÂŻyczĂŞ miÂłego i spokojnego wieczoru". To chyba ma byc taki standard juÂż, coÂś jak "good night and good luck". :lol:
Czasem Fakty sÂą lepsze, czasem gorsze, ale czĂŞÂściej gorsze, jak tak dalej pĂłjdzie to tymi ultrapolskimi Faktami, Kamil zabije instytucjĂŞ reportera politycznego, bo bĂŞdÂą same materiaÂły spoÂłeczne, ktĂłre zawsze szÂły w drugiej czĂŞÂści programu, po FLESZU miĂŞdzynarodowym, ktĂłrego nie ma!! A ja chcĂŞ, Âżeby wrĂłciÂł :D bo jeÂśli wiadomoÂści z zagranicy traktujÂą o "elektronicznym chÂłopku z Bostonu" i robi to Woroch, to co to za najlepszy dziennik w Polsce jest? Przestawiam na Wydarzenia i "good night and good luck" :D
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

terraX pisze:
Czasem Fakty sÂą lepsze, czasem gorsze, ale czĂŞÂściej gorsze, jak tak dalej pĂłjdzie to tymi ultrapolskimi Faktami, Kamil zabije instytucjĂŞ reportera politycznego, bo bĂŞdÂą same materiaÂły spoÂłeczne, ktĂłre zawsze szÂły w drugiej czĂŞÂści programu, po FLESZU miĂŞdzynarodowym, ktĂłrego nie ma!! A ja chcĂŞ, Âżeby wrĂłciÂł :D bo jeÂśli wiadomoÂści z zagranicy traktujÂą o "elektronicznym chÂłopku z Bostonu" i robi to Woroch, to co to za najlepszy dziennik w Polsce jest? Przestawiam na Wydarzenia i "good night and good luck" :D
Dok³adnie. W Faktach odk¹d jest K. Durczok s¹ same materia³y spo³eczne. Od nich jest "Prosto z Polski". Jest praktycznie zero zza granicy oprócz jakichœ (te¿ spo³ecznych) materia³ów na dany temat (i to jeden). Powinien powróciÌ dawny, miêdzynarodowy Flesh.
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ostatnio sÂłabe "Fakty", dzisiaj mi siĂŞ nie podobaÂły.

Nie byÂło nic o zamieszkach w Jerozolimie, zdaje siĂŞ Âże nie byÂło teÂż nic o Âśmierci 3 polskich alpinistĂłw na Matterhornie. Totalnie niepotrzebny materiaÂł o tym czy Marta KaczyĂąska siĂŞ rozwodzi. :uhh: Zostawmy to Superstacji. :uhh: Nie pamiĂŞtam czy byÂło coÂś o StokÂłosie.

Dzisiaj ni z gruszki ni z pietruszki Kajdanowicz. CzyÂżby pani Pochanke speszyÂła siĂŞ tego, Âże nie wie kto wygÂłosiÂł sentencjĂŞ "wiem, Âże nic nie wiem"? :devil:

CaÂły tydzieĂą z Pochanke rĂłwnieÂż nieudany. Wiele istotnych spraw pominiĂŞto. "Fakty" stajÂą siĂŞ zbyt tabloidowe i chcÂąc nie chcÂąc brakuje bloczkĂłw zagranicznych. PominiĂŞto sporo istotnych kwestii, a poruszono sporo kwestii niepotrzebnych. ChociaÂż... wczoraj "WiadomoÂści" daÂły na DwĂłjkĂŞ materiaÂł o pomocy dla jakiegoÂś chÂłopczyka z Ukrainy zdaje siĂŞ... :uhh:

Tymczasem polsatowskie "Wydarzenia" wzorem "FaktĂłw" pozbyÂły siĂŞ reklam przed startem programu. :aniol: Jak tak dalej pĂłjdzie, to hasÂło "liczÂą siĂŞ tylko Fakty" przestanie byĂŚ aktualne.

NajwyÂższy czas przypomnieĂŚ sobie czego uczyÂł Lis.
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Faktomaniak »

To Âże Fakty Marcinie staja sie coraz bardziej tabloidowe to jest niestety zasÂługa Durczoka Jego zaÂłoÂżeniem gdy przychodziÂł do Faktow byÂło to Âże ,aby kaÂżdy widz oglÂądajÂący flagowy dziennik TVN-u spodziewaÂł sie w nim czegoÂś niepowatrzalnego i aby ÂśledziÂł Fakty z zapartym tchem .
W efekcie w Faktach mamy coraz wiecej materia³ów spo³ecznych , które wypieraj¹ ISTOTNE materia³y z zagranicy. Materia³ów z zagranicy ( nie wspominaj¹c od¿a³owanego FLASHA zagranicznego) jest jak na lekarstwo !!!

Mam nadziejĂŞ Âże 'ludzie " Tomka Lisa obroniÂą ich niepowtarzalny charakter , prestiÂż i perfekcjonizm oraz STYL zapoczÂątkowany przez twĂłcĂŞ FaktĂłw.
NOWA ERA W TVN
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Zauwa¿yliœcie, ¿e ostatnio w 'Faktach' nie ma œródszpanu? :mhm: Jeœli znikn¹³ na sta³e to dobrze - wystarczy zapowiedŸ na stoj¹co i forszpan.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Barteq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: środa 31 sty 2007, 23:37
Lokalizacja: Chrzanów k. Krakowa
Kontakt:

Post autor: Barteq »

POpieram pisze:Zauwa¿yliœcie, ¿e ostatnio w 'Faktach' nie ma œródszpanu? :mhm: Jeœli znikn¹³ na sta³e to dobrze - wystarczy zapowiedŸ na stoj¹co i forszpan.
Nie bardzo rozumiem, co to "œródszpan"? Co do Kamila Durczoka i jego powitania myœlê, ¿e nie musi byc specjalnie wyrafinowane. Ró¿ni ludzie ogl¹daj¹ TVNowskie Fakty i czasami chc¹ coœ prostszego. Osobiœcie jestem zwolennikiem Faktów w wykonaniu Justyny Pochanke. Dziennikarzowi trudno siê czasem przestawiÌ i zmieniÌ swoje przyzwyczajenia z innej TV. Od niedawna to w³aœnie stacja TVN przyci¹gnê³a moj¹ uwagê i jej g³ówne wydanie informacyjne. Czasem miewa swoje wzloty i upadki, ale to zapewne etap przejœciowy. Nie powinniœmy win¹ obarczaÌ tylko jednego cz³owieka, ale takie s¹ Fakty :) Zazwyczaj laury i niepowodzenia zrzucane s¹ na Naczlenego. No có¿ miejmy nadziejê, ¿e Fakty wróc¹ do swojej b¹dŸ, co b¹dŸ dawnej œwietnoœci.
Wiarygodne i sprawdzone źródła, rzetelnie opracowane FAKTY i obiektywny komentarz - to cechy prawdziwego dziennikarstwa...

Bartek
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Barteq pisze:Nie bardzo rozumiem, co to "ÂśrĂłdszpan"?
ÂŚrĂłdszpan to zapowiedÂź tego co dalej w programie, ktĂłry pojawia siĂŞ po paru materiaÂłach. Fakt bardzo dobrze, Âże juÂż nie ma tego zupeÂłnie niepotrzebnego elementu "FaktĂłw" - forszpan (zapowiedÂź na poczÂątku) wystarczy. :]
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

FILM To dopiero byÂły czasy :) Na filmie Fakty z Tomkiem Lisem i materiaÂł Marcina PawÂłowskiego. ;)
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Teraz w "Faktach" bĂŞdÂą siĂŞ bawiĂŚ w zakÂładanie barierek po jednej stronie studia. :? DziÂś juÂż to widzieliÂśmy i wyglÂąda to...ÂżaÂłoÂśnie tym bardziej, Âże widaĂŚ jeszcze koniec tych barierek. :hmm: Powinni dodaĂŚ jeszcze z jeden kawaÂłek ÂżebyÂśmy mieli zÂłudzenie, Âże to siĂŞ ciÂągnie, ale trzeba przyznaĂŚ, Âże lepsze sÂą barierki niÂż te szyny co zostaÂły na podÂłodze, a najlepiej jakby juÂż zainstalowali nowe... :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
adik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 mar 2007, 21:46
Lokalizacja: Katowice

[Katowice] OddziaÂł TVNu

Post autor: adik »

Witam wszystkich :D

Jestem z Katowic, toteÂż najbardziej interesujÂą mnie poczynania TVNu w moim regionie :D
OczywiÂście tak jak was wszystkich, TVN to moja ulubiona telewizja :D

---------------------------------------------------------------------

Obrazek

WiĂŞcej ÂŚlÂąska w TVN-ie


Nowy oddziaÂł telewizji TVN powstaÂł w Katowicach. - Na ÂŚlÂąsku jest grupa widzĂłw porĂłwnywalna z maÂłymi krajami europejskimi. To fakt nie do przecenienia - mĂłwiÂł Kamil Durczok, szef "FaktĂłw", na wczorajszym uroczystym otwarciu

Do tej pory w Katowicach dzia³a³ oddzia³ TVN24. - Kiedy rozpocz¹³em pracê w TVN-ie, nie ukrywa³em, ¿e chcê, aby na Œl¹sku powsta³ du¿y oddzia³ telewizji. Sprawa by³a jasna: w Katowicach musi byÌ silna placówka - mówi³ Durczok.

Docelowo w nowym oddziale bĂŞdzie pracowaĂŚ ok. 35 osĂłb. W oÂśrodku znalazÂły siĂŞ "Fakty", program "Uwaga", platforma Nsport, portal Onet.pl oraz dziaÂł produkcji i sprzedaÂży.

- Tu po prostu jest kopalnia tematĂłw. Na ÂŚlÂąsku ciÂągle coÂś siĂŞ dzieje. Chcemy byĂŚ bliÂżej ludzi tutaj i ich spraw - mĂłwiÂł z kolei Krzysztof Mejer, producent "Uwagi".

Katowicki oÂśrodek jest najwiĂŞkszÂą po Warszawie i Krakowie placĂłwkÂą TVN-u.

Obrazek

Wszystkim znany katowiczanin Kamil Durczok.

------------------------------------------------------------------------

Nic tylko sie cieszyĂŚ :D :D :D

P.S. Czy ma ktos jakies konkretne info na temat filmu (wlasciwie serialu dokumentalnego), ktory kreci TVN na ÂŚlÂąsku pt."Nadzieja umiera ostatnia". Jego emisja planowana jest na pazdziernik 2007, a sam program ma byc czyms w stylu Wielkich Ucieczek i opowiadac o wypadkach w gornoslaskich kopalniach.


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości