[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie nowe studio, tylko "poprawili" stare.

TrochĂŞ jakieÂś show mi to przypomina. SkojarzyÂło mi siĂŞ, Âże moÂże bĂŞdÂą prowadziĂŚ na ÂłyÂżwach i spadnÂą z sufitu - jak Tatiana Okupnik.

Poprzednie "WiadomoÂści" byÂły estetyczne, te majÂą byĂŚ nowoczesne, ale kiczowato to wyglÂąda.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

A mi siê ono bardzo podoba. Mo¿e nie jest tak przestronne, ale w porównaniu z ostatnim - to jak niebo i ziemia. £adna kolorystyka, fajne t³o za prowadz¹c¹ (re¿yserka), do tego te barierki i stó³ prezenterski- trochê jak w tvn'nie trochê jak w bbc world:


Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A tu jedne caps z bbc dla porĂłwnania z ostatnim zdjĂŞciem z WiadomoÂści...
Obrazek

NajwiĂŞkszym minusem jest oprawa graficzna - wogĂłle nie pasuje do studio. SzczeÂście, Âże logo wiadomoÂści jest pokazywane tylko na plaÂżmie, bo nie wyobraÂżam sobie wielkiego ekranu jak w faktach z takÂą grafikÂą,,,
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Nowe studio "Wiadomoœci" jest rzeczywiœcie niez³e - estetyczne i skomponowane - pomimo tego, ¿e nie wspó³gra z grafik¹ "Wiadomoœci". Ale szkoda, ¿e to podróba studia "Faktów TVN"/"TVN24" :mhm: . Loty kamerowe s¹ tylko bardzo ma³o dynamiczne.

A oto dowody na plagiat "FaktĂłw":
1) Stó³ prezenterski na obrotowej platformie :mhm:
2) W studiu obecne sÂą barierki :mhm:
3) OgĂłlna forma studia jest ÂłudzÂąco podobna do studia "FaktĂłw" :mhm:
4) Pocz¹tek czo³ówki z widokiem na miasto (od d³u¿szego czasu) :mhm:

Poza tym nazwy poszczegĂłlnych pasm TVP Info plagiatem nazw pasm TVN24 :mhm: .

Wiem, Âże trudno jest zaprojektowaĂŚ takie studio jak "FaktĂłw", ale mogliby siĂŞ chociaÂż postaraĂŚ, a nie robiĂŚ sztucznego newsroomu - ktĂłry z resztÂą wystĂŞpuje teÂż w "Wydarzeniach" Polsatu...
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

cfc_champion pisze:A oto dowody na plagiat "FaktĂłw":
1) Stó³ prezenterski na obrotowej platformie :mhm:
Naprawde?? A po co dawaÌ tak¹ platformê jak i tak nie mo¿na ustawiÌ inaczej sto³u bo nie ma innego t³a.... By³ ju¿ kiedyœ pokazany ten stó³ pod innym k¹tem?
mexodio
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 20:48

Post autor: mexodio »

qmate pisze:No wiadomoœci maj¹ nowe studio, maj¹, dzisiaj lookn¹³em chwilkê i na pierwszy rzut oka nawet ciekawe
No, nawet ciekawe, ale jak ju¿ to powinni zrobiÌ nowe studio + czo³ówka + oprawa. Wed³ug mnie studio lepsze od tego z Wydarzeù.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Na pewno lepsze od WydarzeĂą - strasznie mnie wkusza ten fiolet mam nadzieje ze go zmienia ale biel i czerwien w wiadomosciach pasujemi bardziej do wieczoru wyborczego.
lukasz000
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 170
Rejestracja: środa 01 sie 2007, 19:58

Post autor: lukasz000 »

Co do studia faktów to stó³ prezenterski nie jest na obrotowej platformie , a studio jest naprawdê dobre, z boku przez ca³e wiadomoœci siedz¹ ju¿ w studio prezenter pogody i sportu wiêc dobre s¹ zmiany
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

To jak obracaj¹ stó³? Fakt, ¿e do Faktów stó³ jest zmieniany - to g³upota.
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Fakt - stó³ nie jest na obrotowej platformie. Tak mi siê wydawa³o, bo jest ustawiony na kole. Ale to i tak nie zmienia faktu, ¿e nowe studio Wiadomoœci jest ³udz¹co podobne do studia Faktów/TVN24.
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Stó³, przy którym zasiadaj¹ prowadz¹cy, umocowany jest na obracanej platformie, dziêki czemu, ka¿dy program - "Fakty", "Serwis informacyjny" czy "Magazyn 24 Godziny" - mo¿e mieÌ w³asne kadrowanie.


[ Dodano: Sob PaÂź 06, 2007 1:25 pm ]
tvnfakty.pl pisze:Na œrodku stoi obrotowy stó³ prezenterski.
cfc_champion
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: środa 01 lis 2006, 21:08
Kontakt:

Post autor: cfc_champion »

Co do studia faktów to stó³ prezenterski nie jest na obrotowej platformie , a studio jest naprawdê dobre, z boku przez ca³e wiadomoœci siedz¹ ju¿ w studio prezenter pogody i sportu wiêc dobre s¹ zmiany
Stó³ FAKTÓW JEST NA OBROTOWEJ PLATFORMIE, Wiadomo¶ci nie. Stó³ do Faktów jest pod sto³em TVN24 (bez sensu), ale studio posiada platformê obrotow±.

Poza tym to nie jest temat dyskusji nt. FaktĂłw.
Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Anita Werner i Grzegorz Kajdanowicz oraz Beata Tadla i Piotr Marciniak
Fakty - codziennie o 19:00 w TVN
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

PrzyjrzaÂłem siĂŞ dziÂś dokÂładnie nowemu studiu WiadomoÂści i bardzo mi sie podoba. Tylko zgadzam sie z tym ze grafika nie pasuje choc tez jest ladna.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Wczoraj pierwszy raz od "x czasu" obejrza³am Wiadomoœci, muszê przyznaÌ, ¿e studio jest nawet nawet ca³kiem ca³kiem. :D Oczywiœcie o porównania tu nie trudno, ale ¿eby sie juz nie wyz³osliwiaÌ powiem, ¿e po prostu postawiono za sprawdzony format. ALE! Ale jest powa¿ne "ale" ! :neutral: A mianowicie prowadz¹ca, zdaje siê, ¿e ta pani ma na nazwisko Wyszyùska. Po pierwsze dawno siê nie spotka³am z prezenterem, który by w tak denerwuj¹cy sposób i du¿¹ czêstotliwoœci¹ mruga³ oczami. Ale to jest nic, ona ca³e wiadomoœci czyta³a wszystko z kartki i przez to te¿ co chwile jakieœ przejêzyczenie wychodzi³o :shock: Ona tak zawsze, czy to tylko jednorazowo? Mo¿e ktoœ wie lepiej, kto czêœciej zagl¹da na TVP1 o 19.30.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Post autor: epsztajnek »

Po pierwsze dawno siê nie spotka³am z prezenterem, który by w tak denerwuj¹cy sposób i du¿¹ czêstotliwoœci¹ mruga³ oczami.
Moja ocena bĂŞdzie oczywiÂście bardzo nieobiektywna , ale pani MaÂłgorzata mruga oczami w czarujÂący sposĂłb, wiĂŞc absolutnie mi to nie przeszkadza. :)
Ale to jest nic, ona caÂłe wiadomoÂści czytaÂła wszystko z kartki i przez to teÂż co chwile jakieÂś przejĂŞzyczenie wychodziÂło :shock:
:shock: A tego zarzutu nie bardzo rozumiem. A inni prezenterzy to nie czytajÂą z kartki, znaczy siĂŞ z promptera ( czyli z kartki ,ale >>wirtualnej<< ) ? I teÂż zdarzajÂą siĂŞ przejĂŞzyczenia.
Wczorajszych "WiadomoÂści" akurat nie oglÂądaÂłem, ale lektorzy "WiadomoÂści" z reguÂły czytajÂą informacje z promptera, tak jak w innych stacjach.
P.S. Kiedy M.WyszyĂąska zaczynaÂła swojÂą telewizyjnÂą karierĂŞ, w 1999 roku , jako pogodynka TVP1, denerwowaÂła mnie czym innym - tragicznie sztucznym uÂśmiechem . Na szczĂŞÂście szybko siĂŞ go pozbyÂła.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

OczywiÂście, Âże czytujÂą wszĂŞdzie teraz z promptera, dlatego mnie zdziwiÂło, Âże wczoraj tak nie czytaÂła. Bo wÂłaÂśnie przez to nerwowe spoglÂądanie do kartki mogÂła siĂŞ czĂŞsto myliĂŚ. Ale skoro mĂłwisz, Âże zazwyczaj czytajÂą z promptera to moÂże wczoraj mieli awariĂŞ, albo coÂś.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości